Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Accidente, incidente, securitate  |  Subiect: Probleme Romcar Motors 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Probleme Romcar Motors  (Citit de 12983 ori)
SIGMAED
Newbie
*

« : Aprilie 26, 2011, 01:03:23 »

Vreau sa va pun la curent cu ce se poate intampla in service-ul Romcar Motors
Am achizitionat un Ford Fusion de la Romcar in anul 2008(pe firma) ,toate reviziile fiind facute la Romcar conform cartii service ,in tot acest timp masina a beneficiat de o “anumita garantie” ,referindu-ma la numeroasele probleme pe care le-a avut masina in perioada garantiei si anume :defectiuni ale claxonului ,ale a.c.-ului ,directiei(bieletele).
Cea mai grava problema care m-a determinat sa scriu pe forum este fisurarea conductei de racire (conducta aflata in garantie) ,ceea ce a dus la supraincalzirea motorului(neindicand nimic pe bord).Cei de la Romcar Motors nu vor sa acorde garantia din motive de “utilizare necorespunzatoare a masinii !!!!!!”
Aceasta garantie este o MINCIUNA , Romcar asumandu-si niste responsabilitati pe care nu le respecta ,le-am facut reclamatii peste reclamatii , in zadar.In momentul de fata dosarul este pe roll la Judecatorie , nu exista alta solutie in afara Instantei.
SFATUL MEU : Evitati sa achizitionati masini de la Romcar Motors pentru ca nu sunt seriosi(mai am un prieten care a avut probleme de genul asta) ,ai garantie doar cand le convine lor.
Daca ati avut sau aveti probleme asemanatoare cu acest asazis dealer , va rog sa imi scrieti ,poate vom reusi impreuna sa ii facem sa-si respecte promisiunile facute.

Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Accidente, incidente, securitate  |  Subiect: Probleme Romcar Motors
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -