Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: Auto bulgaria inmatriculari 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Auto bulgaria inmatriculari  (Citit de 7477 ori)
Cris Luca
Newbie
*

« : Februarie 08, 2010, 01:49:25 »

Orice tip auto,ambarcatiune sau moto
Fara intermediari,fara discutii interminabile,nu conteaza anul,capacitatea cilindrica sau puterea motorului,Firma bulgara propietar roman fara datorii la stat fara probleme.
Fara masini furate,leasing sau inchiriate.Nu-mi place sa ma arate lumea cu degetul. Inscrieri intre 380 euro-550 euro Asigurarea poate sari 30-40 euro daca e bolid de 200-400 CP
 0723418894

Memorat
mariusik33
Vizitator
« Răspunde #1 : Februarie 09, 2010, 12:37:32 »

tati , nu esti tu ala care zicea ca la russe se inmatriculeaza pe firma romaneasca care nu mai exista ???si care ziceca sunt 28 de masini in vama confiscate la russe ??pai ce e acolo ??ori tu ai incurcat masinile angajatilor  ?am auzit eu de russe dar nici chiar asa cum  spui !!!si nu cred ca rezistau 28 de masini  in port la cit de cinstiti sunt bulgarii vamesi .si ce inmatriculare corecta este aia la 380 e pe o firma ,daca u spuneai ca 300 costa actele si 50 e notarul si 50 euro iti ia ala care sta la coada .inca imi mai fac niste calcule . prietene : LAS-O MOARTA !!!
Memorat
Cris Luca
Newbie
*

« Răspunde #2 : Martie 13, 2010, 05:55:18 »

tati , nu esti tu ala care zicea ca la russe se inmatriculeaza pe firma romaneasca care nu mai exista ???si care ziceca sunt 28 de masini in vama confiscate la russe ??pai ce e acolo ??ori tu ai incurcat masinile angajatilor  ?am auzit eu de russe dar nici chiar asa cum  spui !!!si nu cred ca rezistau 28 de masini  in port la cit de cinstiti sunt bulgarii vamesi .si ce inmatriculare corecta este aia la 380 e pe o firma ,daca u spuneai ca 300 costa actele si 50 e notarul si 50 euro iti ia ala care sta la coada .inca imi mai fac niste calcule . prietene : LAS-O MOARTA !!!
@@mariusik33
Firma mea se numeste Chrisconsult 1 Ltd. Nu iti mai spun cu ce altceva se ocupa
ca deja iti  dau idei prea multe. Un indiciu....--ceea ce vand in bulgaria este inscris la osim-ul din Sofia deci sant singurul care are voie sa faca importuri,exporturi sau distributie cu acele produse pe tot teritoriul Bulgariei..!!!.Te poti duce la primaria din pyce adik ruse sa vezi ca nu-mi place sa mananc rahat cu apa rece.Poti verifica daca te intereseaza asa de mult cifra de afaceri sau ce altceva mai vrei.Oricum totul este la zi gratie celor doi contabili bulgari pe care ii platesc. Treaba cu masinile este ,daca vrei tu ,cea mai putin importanta ,fata de adevaratul domeniu al firmei.Am cateva zeci de masini inscrise dar numai la prieteni. Astea sant PE FIRMA fara act de vanzare cumparare.La astea cum spuneam platesc in fiecare an la primarie. Impozitul este ca in Romania cam acelasi. Eu nu sant  trei la leu dragul meu !!,Cat despre Politie sau cum spuneam pe forumul ala....vino la Giurgiu si ai sa vezi mai bine cine sant si cu ce ma ocup. Chiar imi pare rau ca-ti stric ploile dar vad ca nu termini comentariile!!! In loc sa-i salutam pe baietii din Bulgaria care si-au postat ofertele pe forum tu imi cauti de treaba.Cum am mai spus - este loc sub soare pentru toata lumea!!!
Deci pentru ultima oara TATi!!!
-spuneam ca se inmatriculeaza pe firme din bulgaria care nu mai exista!!- La asta te scuz numai dak esti bulgar si nu ai citit cum trebuie
-spuneam ca sant masini confiscate!! -Au fost,,crede-ma!!! poate chiar lucrez acolo !! Wink---Portul nu mai merge de  14 ani apropos,vorbeam de vama pod
-chiar astia sant banii dragul meu 300 -- 60--50- total 410 euro iar eu opresc diferenta pana la 500 Nu sant multi bani dar sant multe masini. Crede-ma chiar am destule de inscris,,mai dau si altora!!!
-nu sant bulgar,iar bulgarii care au vazut o oportunitate din asta au luat ideea.Sa stii ca sant de treaba,cel putin cei pe care-i cunosc si cu care lucrez.
 Sper sa fie de ajuns ceea ce am postat ,oricum dak vrei detalii ai nr de tel.
Memorat
ceaurica
Vizitator
« Răspunde #3 : August 15, 2010, 05:17:07 »

fratilor nu vreau sa ma bag pt voi dar cred ca cel mai bn este sa inmatriculezi masina p persoana fizica si nu p firma.eu recunosc ca sa inscriu o masina pe silistra iau 700 de euro ca sami ramana si mie ceva dar in schimb totul este legal si corect.parerea mea este ca pe firma se risca fff mult (oricand poate sa dea faliment)asa ca....care doriti sa ma contactati va las adresa de e mail rafynatul_cr@yahoo.com
Memorat
cnn.666
Vizitator
« Răspunde #4 : Octombrie 15, 2010, 10:26:22 »

dar de ce nu se spune si varianta ca , cartile masinii trebuie sa stea la contabilitate ,  pentru evidenta . cum draq firma da si contract , si procura  , si certificat dar si cartea masinii . atunci fifirma cum o mai are inscrisa si in evidenta . ce draq sunt aburelile astea cu inmatriculari pe firma . pun oariu ca daca ma duc la registrul KAT , si caut o masina inmatriculata cu 2 zile in urma , sigur o gasesc scoasa de la kat .
Memorat
Cris Luca
Newbie
*

« Răspunde #5 : Octombrie 23, 2010, 11:29:31 »

Deci,,Domnilor!!,, Inmatriculare pe persoana fizica presupune ca persoana fizica in speta cetateanul bulgar sa plateasca impozitul si sa nu faca act de vanzare-cumparare.In urma actului de vanzare-cumparare cetateanul roman este obligat sa radieze masina inscrisa in bulgaria in cel mult 3 trei luni si sa o inscrie unde vrea. Daca vrea sa o pastreze cu nr bulgaresti trebuie ca cetateanul bulgar sa faca doar procura. Sau.....cetateanul roman sa devina bulgar..Acesta este motivul pentru care mai multe echipe mixte romano-bulgare controleaza masinile din romania.Aproximativ 6000 masini au acte de vanzare cumparare si circula fara ca impozitele in bulgaria sa mai fie platite.Se noteaza proprietarul din talon apoi se face verificarea in bulgaria daca acesta a platit impozitul la masina respectiva.
 Am fost rugat de cineva sa-i platesc impozitul la o masina inscrisa pe persoana fizica,,,bulgarul facuse act de vanzare-cumparare cu omul iar masina nici macar nu exista ..Asta e
 Pentru taloane sau ce am citit mai sus......eu pastrez doar copia talonului si copia imputernicirii ,cu acestea contabilul meu merge la primarie si plateste impozitul pe anul in curs.Nu este nevoie de original...in cazul in care cetateanul roman nu vine sa-si plateasca darile la statul bulgar firma renunta la masina deci implicit eu ca si proprietar o radiez.. Dar asa ceva nu se intampla sau cel putin pana acum nu am avut ocazia sa procedez asa pentru ca toti cei care au masinile la mine vin chiar si cu o luna inainte de termen.
 La KAT se inmatriculeaza masini ,ele raman in baza de date pana se radiaza de catre proprietar,se schimba proprietarul sau se vand in afara bulgariei altor cetateni decat bulgari.In baza actului de vanzare ,noul proprietar este obligat sa radieze masina.
 Cel mai greu este insa cu masinile din america  dar asta este o alta treaba.
        Cu stima
Memorat
remus
Vizitator
« Răspunde #6 : Noiembrie 30, 2010, 06:06:43 »

fratilor mai terminati cu inmatricularile in Bulgaria ca oricum sunt ilegale. Legea  din Ro spune clar ca autovehiculele se inmatriculeaza la domiciliul resedinta sau sediul proprietarului. Daca cineva intrea in tara cu o masina inmatriculata in alt stat are obligatia ca in termen de 120 de la stabilirea resedintei in tara sau de la introducerea masinii sa faca inscrierea in RO, sanctiunea fiind confiscarea certificatului de inmatriculare si a numerelor de inmatriculare  si predarea acestora organului emitent, in speta autoritatii bulgare. Amenzile in Grecia pt. nerespectarea unei prevederi similare cu cea din RO este pe langa sanctiunile aplicate si de RO si a unei amenzi de , nici mai mult , nici mai putin de 5600 (cinci mii sase sute de euro)
Memorat
cnn.666
Vizitator
« Răspunde #7 : Noiembrie 30, 2010, 06:35:51 »

Fara suparare , dar esti o persoana cu influenta mare akolo la rar  si la primaria din bg . nu te supara , dar cum dracu toti trebuie sa aiba cartea masinii in original , la ei ptr taxe , tu esti singururl care nu are nevoie ...ok . nu ma mai bag ... imi cer mii de scuze ca nu vreau sa iti stric ploile  pentru niste informatii , . greseala este a statului ca ne obliga sa fugim cu masinile in alte tari ,. imi cer scuze  si iti urez mult succes   in tot ceea ce vrei sa faci ...

@ remus  : Atita timp cit politia din ro a spus ca sunt legale , daca sunt si indeplinite conditiile  necesare , nici ca ma intereseaza altceva . nici eu nu sunt adeptulinmatricularii in bulgaria , dar ce vrei sa fac  Huh? nu am bani ptr taxele romanesti , si inca ceva : Ce mama dracului a facut romania asta pentru mine sau copii mei Huh? NIMIC !!!! atunci ?? fai u ptr romania , fi un patriot , dati viata ptr ea , ca eu ma scarpin direct in ..... ptr tara asta .
Memorat
Cris Luca
Newbie
*

« Răspunde #8 : Decembrie 01, 2010, 11:36:23 »

@cnn666! Daca opresc cartile de identitate,atunci chiar se poate spune ca vreau sa fac magarii cu masinile. O copie este de ajuns pentru impozit. Au fost cazuri cand cei ce au oprit cartile de identitate s-au dus la banci sa ceara credite avand masinile drept garantie.Adevarul este ca cei sceptici in privinta inmatricularii trebuie sa nu o mai faca in bulgaria.Si Romania este Tara Minunilor unde o inscriere ajunge la 8000 euro.Dar avem democratie!!Poti alege sa nu inscrii masina la firma mea,te poti duce la altcineva.Firma mea face inmatriculari de trei ani si ceva si fara masina ta de exemplu.
 Cu stima
Memorat
cnn.666
Vizitator
« Răspunde #9 : Ianuarie 08, 2011, 07:54:42 »

Mda ...vrei sa spui ca cu o cpopie tu reusesti sa faci toate actele legale?Huh? imi este greu sa cred . Deci mai pe scurt ...da-mi repede o copie si banii  ca iti fac eu  actele  si ti le trimit / dau eu asa cum stiu .  Sa fim seriosi ...dar in sfirsit ...tu sti mai bine ...
Memorat
0sansa
Newbie
*

« Răspunde #10 : Februarie 27, 2011, 04:05:05 »

ATENTIE LA ACESTI OMENI CARE ZIC CA INSCRIU MASINI IN BULGARIA LA PRETURI SUSPECT DE MICI GEN 3 SAU 4 SUTE DE EURO . DACA ADUNATI TAXELE CE TRBUIESC PLATITE IN BULGARIA O SA AVETI SURPRIZA SA CONSTATATI CA ACEL CINEVA  A VENIT SI CU BANI DE ACASA  CA SA VA INSCRIE MASINA.

Suntem  pe piata   din 2009.In acest timp am inmatriculat in Bulgaria peste 2000 autovehicule. Inmatriculam masinile in Bulgaria perfect legal pe firma romano bulgara. Asiguram realizarea tuturor actelor,[ asigurare  talon , cartea masini ,itp,contract vanzare cumparare , impozit si procura.Cartea masini si celelalte acte raman la dumneavoastra . Toate platile se fac de fata cu dumneavoastra pentru o mai buna transparenta a tranzactiei . Daca doriti o prelungire,   asigurari sau itp tot noi ne ocupam .Acum  oferta imatriculare 550 euro . In aceasta suma este inclus tot in afara de platforma in caz ca este nevoie   tel 0733748813
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: Auto bulgaria inmatriculari
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -