Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: INMATRICULARI AUTO BULGARIA _ 430 EURO 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] 2 Imprimă
Autor Subiect: INMATRICULARI AUTO BULGARIA _ 430 EURO  (Citit de 25043 ori)
MiCkySor
Newbie
*

« : August 06, 2009, 03:35:16 »

Inmatriculez auto in bulgaria pe persoana fizica ( avantajul este ca toate actele inclusiv cartea masinii ramine la proprietarul masinii ), indiferent de norma euro , capacitatea cilindrica , chiar si masinile cu volan pe dreapta .pret 430 euro . ofer si cer seriozitate maxima . pentru mai multe detalii sunati la nr: 0760129345 . se pot incheia inclusiv asigurari / verificari /impozite la masinile deja inmatriculate .  in caz ca nu pot raspunde , indeamna ca sunt in bulgaria de aceea rog sa lasati un sms cu problema pe care o aveti iar in cel mai scurt timp  va voi contacta .
« Ultima modificare: Iunie 30, 2012, 07:43:31 de către MiCkySor » Memorat
marius
Vizitator
« Răspunde #1 : August 30, 2009, 04:13:17 »

doresc si eu o inmatriculare la un opel astra in bulgaria  daca mai este valabil astep raspuns multumesc.
Memorat
viorel
Vizitator
« Răspunde #2 : Septembrie 08, 2009, 10:42:55 »

un mercedes din 94 am si eu se ofera procura p viata?500 euro include tot?
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #3 : Noiembrie 01, 2009, 12:04:31 »

e inclus tot ... rog sa sunati .. intru foarte foarte rar pe net .

Inmatriculez auto in bulgaria pe persoana fizica ( avantajul este ca toate actele inclusiv cartea masinii ramine la proprietarul masinii ), indiferent de norma euro , capacitatea cilindrica , chiar si masinile cu volan pe dreapta .pret 500 euro . ofer si cer seriozitate maxima . pentru mai multe detalii sunati la nr: 0769 937 769 sau 0748979119 . se pot incheia inclusiv asigurari si verificari la masinile deja inmatriculate .
Memorat
marin
Vizitator
« Răspunde #4 : Decembrie 28, 2009, 05:37:44 »

Se inmatriculeaza orice tip auto in bulgaria indiferent de norma euro , categoria din care face parte sau tara de provenienta , pe persoana fizica(avantajul este ca se preda proprietarului cartea si certificatul in original ) . se ofera si se cere seriozitate .timpul de inmatriculare este de 3 ore din momentull in care masina a intrat pe KAT.pretul este de 500 euro (in functie de masina )incluzind absolut tot (asigurarea cu carte verde cu numele d-stra trecuta pe ea la o firma de renume in europa , verificarea , taxa de inmatriculare ECO , numerele , procura in care vi se cedeaza toate drepturile masinii , taxa de financiar , comision , etc )inclusiv si auto care depasesc puterea de 120kw ,platforma auto.rapid si sigur. mai multe detalii la telefon :0764500875, 0760273228
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #5 : Ianuarie 09, 2010, 05:51:44 »

iti este atit de lene incit copiezi de la altii anuntul . fratilor ..lasati-va cu astea ..stiti foarte bine ca unii sunt cu nereguli : ba o asigurare falsa , ba acte cumparate si completate + nr de inmatriculate furate de la masini si mintiti oamenii ca sunt de la  KAT ,  cum puteti sa spuneti cind o platforma prin vama costa cit costa , apoi 110 euro taxa eco , apoi asigurarea , impozit , taxele  si toate cele + comisionul bulgarului voua va iasa sub pretul normal de inamtrriculare . macar daca  sunteti cu falseturi faceti-va anunt propriu  .  sunteti penibili unii care va uitati sa furati si sa tapuiti ptr nijte euroi in plus .
Memorat
mihai`
Vizitator
« Răspunde #6 : Ianuarie 22, 2010, 02:35:57 »

Inmatriculez auto in bulgaria pe persoana fizica ( avantajul este ca toate actele inclusiv cartea masinii ramine la proprietarul masinii ), indiferent de norma euro , capacitatea cilindrica , chiar si masinile cu volan pe dreapta .pret incepind cu 430 euro in functie de capacitatea si puterea motorului . ofer si cer seriozitate maxima . pentru mai multe detalii sunati la nr: 0769 937 769 sau 0748979119 . se pot incheia inclusiv asigurari si verificari la masinile deja inmatriculate .
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #7 : Ianuarie 27, 2010, 01:28:40 »

am observat mai nou ca  sunt anumite persoane care  precizeaza ca in al doilea an trebuiesc reinoite asigurarea  si verificarea  si impozitul cu suma maxima de 150 euro .  este o mare teapa  . de ce Huh? asigurarea ptr motor pina in 2000 cc este de 85 euro valabila  + verificarea este 100 euro in lipsa  masinii , + 35 euro  impozitul ... =220 euro minim  in functie de capacitatea fiecarei masini .  se pot face si mai ieftin dar  asigurarile sunt ptr grecia cu acrte verde nici decum ptr  romania , it , germania , austria etc ... verificarile sunt nijte taloane cumparate  si falsificate  in schimbul sumei de 30 euro ... etc...si   acum ca sa intelegem si altfel ...daca aceste taxe ar face chiar 150 euro ... atunci ce sa intelegem ...ca cei acre le incheie le fac pe gratis Huh? sau daca au si ei comision atunci verificarea cit este ?asigurarea Huh? 100 euro toate 3 Huh?
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #8 : Februarie 01, 2010, 05:14:53 »

Shocked Mai nou asa se procedeaza ... se arunca cite o vorba  din asta ca sa fiu dat la oparte ...se pare ac stric apele unora care  vor sa se implice si nu prea au loc de mine .... daca este asa cum spui ..atunci de ce nu mai  gasesti asha ceva scris aici si de la alte persoane si de ce cu id de curiosul ...in fine ... lucrurile incep sa para mai mult decit penibil .....sau poate ca  te referi la altcineva ..dar prea putin probabil  ptr ca altfel nu ai faceo pe acest forum  inclusiv pe mesajul scris de mine
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #9 : Februarie 01, 2010, 06:29:47 »

si inca ceva pentru  curiosu ...in caz ac te-ai referit la mine ...te anunt ca toti care au inmatriculat prin mine au  fost prezenti pe toata durata inmatriculariii si au vazut cu ochii lor unde s-au platit taxele , unde s-au pus numerele pe masina , unde  a intrat masina pe rampa .. deci totul a fost facut sub supravegherea lor ...fapt care mie mi-a convenit ...incercati si alte variante de a ma  jigni ca asta nu prea merge ... o zi buna !!!
Memorat
Curiosul
Vizitator
« Răspunde #10 : Februarie 02, 2010, 10:55:36 »

Cheesy Iti caut forumul unde este descris cu totul altfel,nu zic ca toate erau facute asa dar,cred ca doar ceri dar de oferit nu oferi deloc seriozitate!
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #11 : Februarie 03, 2010, 12:27:10 »

nu inteleg ce se vrea a se demonstra si unde sa se anjunga ...si in al doilea rind ce treaba are un anunt sau un forum cu  ce se insinueaza ...logic ..concurenta ...orikum chiar nu imii mai bat capul cu treaba asta ...in sfirsit iecare e liber sa faca ce vrea si sa creada ce vrea ....
Memorat
Cris Luca
Newbie
*

« Răspunde #12 : Februarie 08, 2010, 01:31:42 »

Domnii mei!!!!
nu va mai certati atat!!.exista loc sub soare pentru fiecare
Mihai ,,,- Am firma in Russe de cand nu stia nimeni ca se poate,cu toate aste
nu ma dau in spectacol,am inscris masini la prieteni dar fara magarii.
Daca de exemplu iti spun ca in vama bulgara sant 28 de masini confiscate ma crezi??
stii de ce?Huh? PE PERSOANA FIZICA IMPUTERNICIREA E VALABILA 3 TREI LUNI
iar romanii de buna credinta nu stiu asta
E un seria 5 confiscat care are acte si numere de la o mazda  Lips Sealed
  CE DREAK E TAXA AIA ECO?Huh? V-au luat banii mintile??
Spuneti oamenilor ADEVARUL  -inmatricularea costa 300 euro la KAT cu asigurarea aferenta ,sau vreti sa-l rog pe noul sef de la circulatie din Russe sa va spuna personal??
 peste banii astia se mai pun 50 la cel care sta ca prostul o juma de zi la cozi in timp ce voi mergeti la o cafea.
notariatul costa 50 euro imputernicire plus act vanzare cumparare
ACUM E ACUM  !!!!
 Daca vinzi masina inscrisa pe firma bulgara ,cel care o ia trebuie  sa o INSCRIE,implicit sa o
 radieze deci nu mai tine de bulgaria,
Daca o lasi doar cu imputernicire  masina ramane pe firma unde a fost inmatriculata cu nr de bulgaria fara magarii fara nimic
ACUM!!!!
Cum iti poti permite tu ca firma sa tii 200-300 masini si sa fi sigur ca cel care a luat-o vine anual sa-ti plateasca impozitul,nu mai vorbesc de verificarea tehnica anuala si asigurare care e carte verde deci PE TOT TERITORIUL UE valabila fara discutie
 DOMNILOR!!!! NU VA MAI CERTATI PE BANII ALTORA
Daca aveti nevoie de consultanta  0723418894 si chiar va explic eu ce e si cu firmele bulgaresti care nu mai exista in bulgaria dar inscriu masini
Memorat
Zsolt
Vizitator
« Răspunde #13 : Februarie 08, 2010, 06:33:15 »

Intrebare pt MIHAI, MIHAI MIHAI, dj04xpx@yahoo.com deci pt. Neacsu Mihai (0748979119; 0769937769):de cate ori mai trebuie sa-ti platesc pt a-mi trimite o data actele? Ti-am platit pt asigurare de 1 an si am primit pe 3luni, din 2 Noiembrie nu ai fost in stare sa-mi trimiti cartea de identitate.Ti-am platit inca o data asigurarea iar acum imi inchizi telefonul!L La email nu raspunzi. Cer si ofer seriozitate, parca asa scriai...
Memorat
mihai mihai
Vizitator
« Răspunde #14 : Februarie 08, 2010, 11:04:54 »

e adevarat cu masinile prin vama dar asta nu inseamna ca sunt datorita inmatricularilor ..au fost prinse ele cu ceva ...altfel ar fi fost ridicate de mult de bulgarii care au facut matrasenii la acte ...nu crezi ...Huh? inmatriculari in bulgaria fac de aproape 2ani jumate sa nu zik chiar 3 . ai spus unele adevaruri privind inmatricularile pe firma cu contracte sau fara ..dar asta orcum e priceput de cei care cunosc cu adevarat aceste lucruri insa ...nuy sunt de acord cu tine ..spui ca ce naiba este taxa eco /... ma pui pe ginduri ..este o taxa platita  in bulgaria gen taxa de inmatriculare in valoare de 110 euro ...nu Huh?? ca ai adus in discutie de verificarile tehnice si asigurari si impozite ... sti foarte bien ca in bulgaria se pot cumpara acele taloane cu20 euor si sebaga pe git la oameni cu max 50 euro ..., iar de asigurari nici nu poate fi vorba sa fie pe tot teritoriul ue ...ar costa prea mult ... ptr necunoscatori sa citeasca tarile care nu sunt incluse in casute  si care sunt ...(cele neincluse sunt valabile )..iar de impozit nici nu mai vorbesc : ori bulgarii nu spun de impozit ori unii nu vor sa achite pe motiv ca ``nu stie nimeni daca e achitat sau nu `` .

ptr Zsolt : M-ai lasta masca  !!! serios !!! nu stiu ce se incearca sa se inplice dar in fine ....se putea incerca o alta abordare mai frumoasa ...nu asha ..parca nu are nici un rost ... Sa inteleg ca curiosul tot tu esti sau ma insel ...chiar sunt curios sa mi se arate forumul ala unde ai citit ca eu am tapuit ...chiar nu mai are nimeni loc de mine ..? ce naiba ...chiar a devenit anuntul asta  un camp de batalie ...in sfirsit ...NU AM TAPUIT PE NIMENI NICIODATA ,...DIMPOTRIVA TOATA LUMEA A FOST MULTUMITA ...CAUTATI VECHIMEA ANUNTURILOR MELE (DE APROXIMATIV 2.6 ANI ) SI GASITI UNDEVA PE FORUMURI UNDE MAI ESTE VORBIT DE RAU DESPRE MINE ..fiecare crede ce vrea ...
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #15 : Februarie 08, 2010, 11:23:03 »

dintr-un anunt  s-a ajuns sa se discute si sa se laude lumea care stie si cum ...  cine  cunoaste pe cine ...vorbe in vint
curiosul sau Zsolt  : in prima parte ma acuzi ca ai citit despre mine pe un forum si ca nu sunt serios , apoi ca o sa cauti forumul si mai stiu eu ce , iar in ultima parte ma acuzi ca mi-ai dat bani si nu ti-am trimis decit jumatati de masura ...pai hotaraste-te : ori spui sa fuga lumea de mine ca umblu cu matraseli ori ca astepti acte sau asigurari de la mine ...pina la urma e bien ec fac sau nu ... sau inca nu te-ai hotarit cum sa inchei aceasta pledoarie !ai colaborat cu mine sau doar ai citit pe forumuri ?? inca nu mai inteleg ...si cum se face ca tokmai acum te-ai trezit la realitate ?si inca un lucru foarte important ...daca eu trageam teapa cuiva eram atit de prost sa imi mai pastrez nr sau sa nu fi schimbat numere adresa mess etc si chiar nume de id ???daca dadeam teapa mai aveam curajul sa continui la fel cu aceleasi detalii ...nu se gasea nimeni sa imi puna capac in 3 ani ???sa fim seriosi !!!.si nu in ultimul rind : ma numesc mihai dar asta nu inseamna ca si neacsu sau cum ii spui  , eu nu stiu ce legaturi de dragoste aveti voi sau daca nu cumva aici pe subiectul meu s-au inceput cu aruncari cu noroi ...vedeti-va de treaba si lasati postul sa informeze lumea nu sa ne certam pe el ... asha cum spunea si cris luca : e loc sub soare ptr fiecare . deci lasati dracu subiectul in pace si fara presupuneri si acuze la adresa mea ca deja a inceput sa mi se ia ..cum naiba se face ca se mai ridica cite o frunza din padure si incearca ea sa ne arate ca e primavara ...
« Ultima modificare: Februarie 09, 2010, 08:09:29 de către inmatriculari bulgaria » Memorat
Dima Laurentiu
Vizitator
« Răspunde #16 : Februarie 09, 2010, 02:11:06 »

Ma numesc Laurentiu si sunt din Botosani , si ma numar printre cei care au inmatriculat cu Mihai si sunt multumit de el . Am inmatriculat in urma cu 1 an si ceva , plus citiva prieteni de ai mei  , si la fel ca si mine pot spune ca au fost multumiti .Din greseala am dat de acest forum ca a iesit la  o cautare pe google  si am recunoscut numerele de telefon si nu am putut sta deoparte mai ales stiind ca este baiat de treaba .  Asa cum a spus si el mai sus : Fiecare Crede Ce Vrea !
Mihai , noi ne auzim luni pe 15 cu alfa romeo si o prelungire  asa cum am vorbit la telefon .
Memorat
mariusik33
Vizitator
« Răspunde #17 : Februarie 09, 2010, 12:03:46 »

Cris luca , tati , vad ca sti unele lucriri mai bine decit altii. invata-ma si pe mine unele lucruri .:am vazut anunturi cu tine ca inmatriculezi , mai exact cum : pe persoana fizica cu 3 luni procura sau pe firma care nu iti mai functioneaza in bulgaria . prietene , pina si eu stiu de o taxa de inmatriculare ECU SAU ECO ceva de genul asta .si ce treaba are politaiul ala de il sti tu din russe cu care te lauzi ???vrei sa ne convingi ca esti vre-un cap interlop in bulgaria ???tu ai fost singurul care s-a dat in spectacol pe aici pe forum , pe cind baietii astia si-au impartit acuzatii . daca citesti atent cred ca tu ai iesit cel mai sifonat ...mai bine nu te bagai
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #18 : Februarie 09, 2010, 12:41:38 »

mda . cum spuneam ....s-a ajuns departe  cu acest anunt . pacat ....rog un moderator daca poate sterge ultimele postari . am sa blochez anuntul ca in loc sa imi faca bine mai rau imi face . bafta si la alte posturi Angry ca pe asta l-ati dat draq !!!
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #19 : Februarie 09, 2011, 04:49:38 »

Inmatriculari auto in Bulgaria - 430 Euro  incluzind toate actele necesare . Prelungiri de acte anuale : impozit / asigurare / verificare , perfect valabile  incepind cu 220 euro (actele sunt perfect legale nu false ca la cei care  transmit doar prelungiri de verificari si asigurari ) . ptr mai multe detalii  sunati la nr : 0748 979 119
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #20 : Februarie 09, 2011, 05:58:06 »

Infiintari firme in Bulgaria -preturi incepind cu 650 Euro . 0748 979 119
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #21 : Februarie 10, 2011, 06:10:42 »

alta varianta in caz ca nu pot raspunde la tel (mai ales atunci cind sunt in roaming ) reveniti seara , sau lasati  un mesaj  ori pe telefon ori la id : dj04xpx
Memorat
dan30
Newbie
*

« Răspunde #22 : Februarie 13, 2011, 12:43:57 »

* Inmatriculam masini in Bulgaria, indiferent de norma de poluare sau KW, inclusiv masini cu volan pe partea dreapta.

Masina este inmatriculata permanent cu posibilitatea inscrierii ulterioare in Romania, se asigura contract de vanzare-cumparare, procura, pe termen nelimitat, tradusa si legalizata in limba romana, asigurarea, cartea verde si I.T.P valabil un an.

Toate etapele inmatricularii pot fii supravegheate de catre dumneavoastra.

Pentru masinile cu numere rosii si cele fara asigurare se asigura transport pe platforma pentru trecerea vamii.

Actele necesare

* - Cartea de identitatea a masinii
      - Talonul
      - Autorizatia de numere provizorii si placutele(daca au fost eliberate)
      - Contract de vanzare -cumparare   tel.0765261176
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #23 : Februarie 14, 2011, 12:16:15 »

Daca tot te-ai bagat pe postul meu , macar spune si un pret  sa stie lumea . Lips Sealed
Memorat
Cian
Vizitator
« Răspunde #24 : Februarie 15, 2011, 01:12:20 »

am un opel vectra  fabricatie 2000 motor 1800. cit ma duce cu tot si cum sa facem . am numere rosii si mai sunt valabile o saptamana .
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #25 : Februarie 15, 2011, 01:24:05 »

Si unde sa iti raspund ? aveti 3 modalitai de a ma contacta : 1- la telefon , 2- pe mess la id : dj04xpx , 3- prin sms si va voi contacta eu . in caz ca nu raspundla telefon , rog sa se insiste seara   dupa ora 8  sau pe mess caci uneori mai iau laptopul cu mine .
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #26 : Februarie 19, 2011, 03:53:18 »

In atentia celor care doresc o inmatriculare in Bulgaria  : atentie cum va alegeti persoana   deoarece din ce in ce mai multe persoane au ajuns sa se plinga pe motiv ca ori au fost mintiti cu o suma  la inceput , iar in bulgaria  au aflat ca nu era suma corecta , altii au trimis masini la inmatriculat prin persoane de ontact cu bulgarii si au aflat mai tirziu ca poseda masini cu acte false, altii chiar au ramas ori fara masini  , ori fara bani in mometul cind au ajuns in bulgaria . pe internet au inceput  sa apara unele persoane cu o taxa de doar 250 -350 euro /inmatriculare . o astfel de persoana a avut un client pe care  l-a dus in bulgaria  , iar acolo s-au facut disparuti cu banii si masina . atentie , nu tot ce este ieftin este si bun . faceti un mic calcul inainte de a alege o persoana iar daca vi se pare prea buna oferta intrebati ce ofera : cartea verde 1 an ptr un auto pleaca de la 65 euro in functie de capacitate / exista taxa inmatriculare  de 110 euro/ exista impozit / procura si contractul mai costa / comisionul bulgarului / al romanului care va duce /si alte citeva taxe mai mici . Atentie mare la cei pe acre ii alegeti , si feriti-va de cei care va fac oferte prea frumoase ptr a fi adevarata . atentie totusi si ptr cei care cauta doar sa prelungeasca actele . In bulgaria exista si Impozit , nu doar verificare si asigurare . Mai multe informatii la telefon .
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #27 : Martie 27, 2011, 01:17:10 »

Anuntul este valabil in continuare . Inmatriculari / prelungiri acte la masinile inmatriculate (asigurare+carte verde 1 an , impozit , verificarea tehnica ) , infiintari firme in Bg , vanzari autoturisme . ptr orice informatie sunati la unul din nr afisate mai sus !!           

Stima !
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #28 : Martie 30, 2011, 06:37:11 »

Atentie proprietarilor de autoturisme inmatriculate in bulgaria . au inceput controalele  iar consecintele pentru cei cu actele neinregula sau inmatricularile pe ~picior~ vor suporta consecinte grave . nu dati incredere in cei care va oferteaza cu preturi  mici , in bulgaria preturile sunt aceleasi ptr o inmatriculare sau prelungire , tot ceea ce faceti este sa va pacaliti singuri  platind niste acte fara acoperire sau mai mult uneori sda ramaneti si fara acte si fara bani .
Memorat
MiCkySor
Newbie
*

« Răspunde #29 : Ianuarie 03, 2012, 12:35:24 »

Pret nou 400 euro incluzand toate actele necesare perfect legale . Nu inmatriculez masini direct pe numele clientului deoarece formalitatile nu sunt legale . mai multe detalii la telefon .
Memorat
Pagini: [1] 2 Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: INMATRICULARI AUTO BULGARIA _ 430 EURO
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -