Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: INMATRICULARI BULGARIA PE NUMELE TAU 350 EURO 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: 1 [2] Imprimă
Autor Subiect: INMATRICULARI BULGARIA PE NUMELE TAU 350 EURO  (Citit de 103879 ori)
ilia
Newbie
*

inmatriculare-bulgaria.com

« Răspunde #30 : Septembrie 12, 2011, 04:22:11 »

oameni buni , sa nu aveti incredere in astia care va cheama in bulgaria , mai ales in cei care stau in orasele de la frontiera  ca sunt in combinatii cu bulgariii . mie la russe mi-au fugit cu baniii si masina nenorocitii dracului. mi-au spus ca la ei este ieftin , ca nu platesc pod, ca sunt de incredere si m-au nenorocit . si culmea este ca nu sunt singurul .sunt niste nenorociti . cum dracu se face ca tocmai dupa ce mi-au tras-o astia am aflat si de nenorocitii de la giurgiu-russe . acum incep sa aud din ce in ce mai muli care se pling de ei , pe la prieteni , ba ca au fugit cu banii , altii ca au facut procuri decit pina la vama , altii cu firme care dupa ce au fost verificate nici nu mai existau ,, altii care le-au magarit, altii spun preturi mici iar cind ajungi acolo se dubleaza si nu ai ce face decit sa dai sau sa pleci lasind masina  ... numai nenorociti . aveti grija cu cine va bagati ca  multi sunt niste oameni fara suflet . pe bulgari ii cred , dar romanii de ce fac asta ?>?

Embarrassedîn cazul în care există miei si lupi.
 Îmi pare rău că ai suferit.
 4 ani înregistrat masini de cetăţeni români.
 pana acum nu nefericit. Eu am doar prieteni.
 preţuri mici nu sunt motive de îngrijorare.
CETATEAN BULGAR VORBITOR DE LIMBA ROMANA VA OFERA SERVICII DE INMATRICULARI PE BULGARIA   
*Autoturisme*
  sub-1800cm³ - 340-eur.
  peste-1800cm³ - 350-eur.
  peste-2500cm³ – 370-eur.
   *Autoutilitare*
  sub-2500cm³ - 340-eur.
  sub-3.5 t. – 340-eur.
  peste-2500cm³ - 380-eur.
  peste-3.5 t. – 380-eur.
SE OFERA SIGURANTA DOCUMENTELOR PRIN NOTARIAT CU TRANSLATOR.SE OFERA CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE SI PROCURA PE TERMEN NELIMITAT,SAU REINNOIREA A 3 LUNI ,REINOIRE,ASIGURARE, ITP, CARTE VERDE,PROCURA LA PRETURI ATRACTIVE.CER SI OFER SERIOZITATE!!!
koloneljou@yahoo.com

în cazul în care este problema?
Memorat
armatas
Vizitator
« Răspunde #31 : Octombrie 04, 2011, 09:39:20 »

DOAR LA RUSE SE POATE INMATRICULA DIRECT PE PROPRIETAR ROMAN  ! ! !
Locatie : Localitatea Ruse , la 10 km de Giurgiu si 60 km de Bucuresti
Inmatricularea se face pe firma , numele dvs apare pe carte / talon / carte verde
Asiguram transportul pe platforma ( Vama Giurgiu – RAR Ruse )
Nu exista costuri ascunse sau ulterioare .
Conform legilor romanesti si directivelor europene , cetateanul roman va putea folosi o masina inmatriculata in alta tara pe numele unui rezident din acea tara ( masina inmatriculata pe persoana fizica bulgara ( , pe durata a cel mult 3 luni ( intr-un an )
Masinile inmatriculate in Bulgaria pe firma nu se supun incidentei acestei legi : sunteti delegatul firmei noastre in Romania in scop de afaceri , CIRCULATI LEGAL !!!
Inmatriculari zilnice
Preturi inmatriculari auto ( in functie de cm3 ) :
Pana in 2500 cm3 – 500 €
Peste 2500 cm3 – 550 €
Autoutilitare         - 650 €
Moto                    - 450 €
Transport platforma – 40 € (Vama Giurgiu – RAR Ruse )
Pentru detalii , programari si consultanta va raspund la :
Telefoane :
Vodafone          : 0720612521
Cosmote-Frog : 0767513315
Orange            : 0746588792
Messenger       : inmatriculariruse
Asigurarea auto se incheie la Generalli Bulgaria ( nu exista probleme cu plata eventualelor daune )
Memorat
MAXIM
Vizitator
« Răspunde #32 : Octombrie 05, 2011, 12:36:33 »

Bună ziua. dacă te deranjează. Draga. Îmi puteţi arăta o copie a cuponului de înregistrare bulgară. În cazul în care este exact numele şi adresa cetăţeanului român în calitate de proprietar al masinii. Toate vorbească, dar nu arată.Afişaţi pentru a vedea.
Memorat
Costel C
Vizitator
« Răspunde #33 : Octombrie 15, 2011, 08:10:48 »

Help Ce mai e nou,ce mai ramine de facut?
Memorat
andrey brazylyanu
Vizitator
« Răspunde #34 : Decembrie 02, 2011, 01:56:24 »

mai fratilor in cine mai poti avea inceredere  in ziua de azi...... am si eu  o masina ce as vrea so inmatriculez in bulgaria , dar dupa cum se vede tara asta noastra e plina de bulangii care vor sa te traga in pipt..... Cine poate sami zica cm as putea sa  procedez ca sa fiu si sigur ca  sa am toate actele in regula
Memorat
Stefan
Vizitator
« Răspunde #35 : Decembrie 05, 2011, 01:33:41 »

Salut, vrea sa deschid un atelier pentru tuning personalizat. Clientul vine la mine, imi zice cum vrea sa arate autovehiculul, eu realizez o schita si daca este ceea ce vrea clintul purcedem la fabricarea kitului sau componentei.

Pentru a vedea interesul oamenilor pentru acest tip de tuning am realizat un chestionar, la care va rog sa raspundeti.

http://www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4454

Multumesc anticipat. Imi cer scuze daca acest subiect nu are legatura cu acest forum

Link-ul nu este publicitar. este doar calea spre aplicatie.
Memorat
simplu-eu
Vizitator
« Răspunde #36 : Ianuarie 01, 2012, 06:55:34 »

inmatriculari direct pe numele tau Huh? HAhahahaha . fratilor , cititi unele legi care va vor arata situatia cum sta ? rezidenta aia este obtinuta in citeva minute ? iar daca se obtine (si nu e ieftina sau usor de obtinut ) , nu aveti voie mai mult de o perioada limitata . cititi legea in care este precizata ca orice cetatean al uniunii europene , nu are voie decit de o rezidenta definitiva , iar  cea de care va folositi ptr inmatriculare este cea provizorie , apa de ploaie , orikum dupa un timp nu mai are valabilitate , plus ca daca o obtineti ve-ti fi obligati la plata unor impozite catre statul bulgar . este mai complicata situatia decit pare , doar ca baietii destepti fac totul posibil pentru a o ascunde  si va v-or spune ceea ce va place sa auziti . NU SUNT DELOC LEGALE  inmatricularile prin rezidenta , decit o perioada foarte scurta de timp si asta DOAR  in cazul in care rezidenta este obtinuta pe cale legala , nu facuta pe picior . fiecare face cum stie , si plateste la final greseala pe care o face , dar  incerc sa deschid ochii , cititi unele proiecte de lege , cautati mai multe informatii si acceptatile pe acelea care  va inspira incredere chiar daca nu sunt intotdeauna pe placul vostru . sunt multe magarii facute , doar trebuie sa le vedeti .
Memorat
venete alexandru
Vizitator
« Răspunde #37 : Martie 08, 2012, 09:42:41 »

vreau sami inmatriculez masina in bg cu firma ta ce asigurare imi dai ca ajung acolo si nu imi dai teapa
Memorat
simplu-eu
Vizitator
« Răspunde #38 : Martie 26, 2012, 06:54:40 »

vezi ca pe firma daca inmatricularea se face legal , pleci fara cartea masinii . ea trebuie sa ramina la contabilitate si automat firma daca iti face contract de v-c inseamna ca masina ta e inscrisa la primaria in BAICOI ca in bulgaria nicidecum . si ai fost tare > cine e prost sa iti zica ca iti da tzeapa ? logic ca toata lumea lauda marfa !!! auzi : sa nu imi dai teapa . roagal mai des .... poate te asculta
Memorat
camuflaj
Vizitator
« Răspunde #39 : Martie 30, 2012, 10:42:45 »

in banii astia sunt incluse si celalate formalitati  sau doar inmatricularea .?? indiferent de ce raspuns dai , orikum e teapata ca in nici un caz sau altul aceasta suma nu poate acoperii cheltuielile . esti roman , si iti doresc sa iti iei si tu o teapa asa cum dai aici pe forum .
Memorat
bogdan ion
Vizitator
« Răspunde #40 : Aprilie 17, 2012, 04:17:28 »

exista cineva de incredere pt inm BG un audi a3 1595cmc din 1997 ieftin si sigur?cum este mai bine direct pe numele tau sau pe firma BG?daca incep proces impotriva taxei o mai pot inm si cand are nr BG?stima
Memorat
Bob i
Vizitator
« Răspunde #41 : Aprilie 18, 2012, 10:30:11 »

exista cineva de incredere pt inm BG un audi a3 1595cmc din 1997 ieftin si sigur?cum este mai bine direct pe numele tau sau pe firma BG?daca incep proces impotriva taxei o mai pot inm si cand are nr BG?stima   vreau pe firma cu procuri notar legal fara tepari si nu va aruncati nene la pret ca nu am furat masinile   nu ma deranjati cu oferte umflate111

0768350865
Memorat
camuflaj
Vizitator
« Răspunde #42 : Mai 03, 2012, 02:52:35 »

hai ca esti tare . tu vrei si ieftin si sigur si bun .  daca ti-ai face un mic calcul la taxele , asigurarea cu cartea vrede , procura si cite mai sunt plus ca bulgarul nu sta  o zi degeaba , iar curierul acre te duce la fel fara 20 -30 euro nu pleaca de acasa  .. tu cit ai vrea Huh? ieftin si bun NU EXISTA . vrei pe numele tau ? pai ai rezidenta ca sa faci ? tu crezi ca alea legal se obtin in citeva ore Huh? e greu nene . nu esti singurul cu masina dar daca ti se pare scump  cu 400 euro (450 depinde de motor si alte lucruri ) atunci fao pe romania ... asa nu mai dai bataie de cap .  vinde masina daca nu poti  sa suporti nici macar inmatricularea la bulgari . ca o completare , da , poti inmatricula masina in romania chiar daca e inmatriculata pe bulgaria , daca ai actele de circulatie cum trebuie . pe firma legal nu au cum sa iti dea cartea . e obligatoriu sa stea la  firma cartea masinii . ti se v-a da decit o simpla procura cu dreptul de circulatie .  sunt asemanatoare legile cu cele din romania asa ca poti cere info si de la prieteni care au firma si masini pe firma  . orikum bafta , dar ceea ce cauti  nu exista . . sunt banii tai ... mai ai o varianta : sa te duci direct in bulgaria , iar la vama gasesti destui bulgari care iti vor face oferte super bune , dar la final risti sa ramai doar cu oferta ca banii si masina se evapora fara sa iti dai seama . Stima !!
Memorat
alexandru rezident
Vizitator
« Răspunde #43 : Iunie 06, 2012, 10:12:27 »

ascultati aici cum e situatia; cel mai sigur e sa-ti faci rezidenta acolo- valabila 5 ani (talonul e tot pe 5 ani). pt rezidenta trebuie card european de sanatate si sa deschizi un cont la ei cu 500 euro, pe care il poti inchide dupa ce primesti rezidenta; rezidenta se primeste a treia zi de la depunerea actelor; mai trebuie sa declari o adresa de resedinta (nu trebuie contract de inchiriere, comodat, etc). apoi treci masina ta, esti PROPRIETAR de drept, inregistrezi la fisc OBLIGATORIU in termen de 15 zile (daca nu gresesc) de la inmatriculare. platesti asiguarre, faci itp anual- totul legal fara nici o bataie de cap.
daca apelezi la intermediar, rezidenta te costa 300 euro; daca ti-o faci singur iti trebuie un translator bulgar, si te costa comisionul la bulgar si aprox 50 euro taxele pt rezidenta.
NU EXISTA SA FII PROPRIETAR IN BULGARIA CA ROMAN DACA NU AI REZIDENTA ACOLO. este si normal sa fie asa.
eu am masina inmatriculata in felul asta si n-am nici o problema.
Memorat
chucks
Vizitator
« Răspunde #44 : Iulie 03, 2012, 11:43:46 »

ascultati aici cum e situatia; cel mai sigur e sa-ti faci rezidenta acolo- valabila 5 ani (talonul e tot pe 5 ani). pt rezidenta trebuie card european de sanatate si sa deschizi un cont la ei cu 500 euro, pe care il poti inchide dupa ce primesti rezidenta; rezidenta se primeste a treia zi de la depunerea actelor; mai trebuie sa declari o adresa de resedinta (nu trebuie contract de inchiriere, comodat, etc). apoi treci masina ta, esti PROPRIETAR de drept, inregistrezi la fisc OBLIGATORIU in termen de 15 zile (daca nu gresesc) de la inmatriculare. platesti asiguarre, faci itp anual- totul legal fara nici o bataie de cap.
daca apelezi la intermediar, rezidenta te costa 300 euro; daca ti-o faci singur iti trebuie un translator bulgar, si te costa comisionul la bulgar si aprox 50 euro taxele pt rezidenta.
NU EXISTA SA FII PROPRIETAR IN BULGARIA CA ROMAN DACA NU AI REZIDENTA ACOLO. este si normal sa fie asa.
Memorat
chucks
Vizitator
« Răspunde #45 : Iulie 03, 2012, 12:33:34 »

CORECT SI PERTINENT COMENTARIUL TAU, ALEXANDRU. AM AFLAT CE TREBUIA. RESTUL SUNT DOAR NISTE MANCATORI DE CACAT !
Memorat
dany-jtd
Vizitator
« Răspunde #46 : Iulie 22, 2012, 12:21:41 »

salut am si eu o alfa 146 din 2000,1.9  JTD  ESTE inmatriculata italia cu actele ok pe numele meu,cat ma costa sa o inmatriculez pe bg,sunt din timisoara
Memorat
Daniel_GR
Vizitator
« Răspunde #47 : Iulie 22, 2012, 05:21:53 »

350 de euro cu toate taxele - 0764 488 612
Memorat
Pagini: 1 [2] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: INMATRICULARI BULGARIA PE NUMELE TAU 350 EURO
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -