Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: Numere galbene la autoturisme 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Numere galbene la autoturisme  (Citit de 1828 ori)
Razvanchrt
Newbie
*

« : Decembrie 07, 2009, 04:29:19 »

Buna! Numele meu e Razvan Chiruta, reporter la cotidianul Romania libera. In vara am scris urmatorul articol: http://www.romanialibera.ro/a162296/republ...ta-rutiera.html

Pe scurt, in acel articol era vorba despre faptul ca Primaria din Potcoava, judetul Olt, inmatriculeaza masini si camioane dupa regulile care li se aplica scuterelor, utilajelor agricole sau carutelor. Mai exact, localnicii care vor sa scape de cheltuielile necesare introducerii vehiculelor in circulatia pe drumurile publice nu trebuie decat sa plateasca la primarie o taxa de aproximativ o suta de lei si sa declare pe propria raspundere ca nu vor merge cu masinile decat pe anumite trasee, stabilite in prealabil. Aceasta regula a fost introdusa in urma cu doi ani, dar, paradoxal, politia locala nu a luat nici o masura atunci cand a vazut masinile care in loc de numere de inmatriculare obisnuite aveau trecute pe placute... numere de Potcoava.

Acum caut si alte cazuri similare in tara si tocmai de aceea va solicit ajutorul. Aveti cunostinta de astfel de situatii in care autoturisme sa fie inmatriculate cu numere galbene pentru scutere? Daca da, puteti sa mi le spuneti aici sau la adresa razvan.chiruta@romanialibera.ro?

Va multumesc foarte mult pentru ajutor!
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Diverse  |  Subiect: Numere galbene la autoturisme
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -