Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Legislatie si Asigurari  |  Subiect: Ce intelegem prin Full CASCO? 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Ce intelegem prin Full CASCO?  (Citit de 9454 ori)
pissedoff
Newbie
*

« : Februarie 18, 2008, 12:38:52 »

As vrea sa stiu daca vreunul dintre voi s-a lovit de urmatoarea bizarerie: o pisica intrata in compartimentul motor al unui Seat Ibiza aproape nou produce o dauna de 3000 EURO. Cureaua de la alternator calca gresit pe fulie, se produce o fasie din curea care se infasoara ca pe un mosor pe axul comun cu distributia, distruge carcasa protectoare si ajunge la distributie unde blocheaza motorul care sare de la punct in mers. Rezultat: supape, axa cu came, chiuloasa, pistoane - toate facute praf. Problema este ca nu stiu exact daca pot fi despagubit intr-o asemenea situatie. Sunt asigurat la ASIBAN si va pot spune ca domnii de acolo incearca sa se spele pe maini cat pot ei de repede intr-o situatie ca asta. Sa fim seriosi: nimeni nu verifica la demarare daca are vreo lighioana sub capota. Spuneti-mi daca stiti vreo speta asemanatoare care s-a terminat cu bine pentru asigurat...Thx!
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Legislatie si Asigurari  |  Subiect: Ce intelegem prin Full CASCO?
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -