Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Legislatie si Asigurari  |  Subiect: impozitul auto 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: impozitul auto  (Citit de 9617 ori)
tuefmarius
Newbie
*

« : Ianuarie 22, 2008, 12:50:51 »

domnilor analisti al calcului impozitului auto sa luam un exemplu logic.am doua masini cu 1600cmc pentru care platesc impozit aprox.128 ron pe an iar daca as avea o masina de 3200 as plati aprox.2000ron pe an .parerea mea este ca sunteti hoti si faceti discriminare, adica daca ai bani si doresti o masina cu motor mare trebuie sa platesti pentru acesta cu varf si indesat pentru dorinta ta. nu se ia in acest calcul o metoda corecta si logica. eu parchez pe doua locuri in oras? poluez mai mult decat doua daci sau distrug soselele mai mult decat altii?.daca ai o dorinta si muncesti sa o implinesti esti taxat.trebuie neaparat sa merg cu dacia .sa va fie rusine domnilor care aveti tot felul de facilitati iar pe omul de rand puneti biruri daca are dorinte.
Memorat
Rizea Bogdan
Vizitator
« Răspunde #1 : Februarie 16, 2010, 02:46:34 »

Aveti dreptate niste porci si mizerabili....nu pot sa imi iau Pajero cu motor de 3200 ca ar insemna sa imi rata pe viata de vreo 1mil si ceva pe luna.Si cei cu motoare mai vechi BMW de peste 3000 alea tot autoturisme de lux se numesc?
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Legislatie si Asigurari  |  Subiect: impozitul auto
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -