Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Noutati Auto  |  Subiect: Am lansat siteul www.furturiauto.ro . Anunturi cu furturi auto moto 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Sondaj
Întrebare: Cat de necesar este in Romania sa existe un astfel de site pe scara de 1-10?
1-2   -0 (0%)
3-4   -0 (0%)
5-6   -0 (0%)
7-8   -0 (0%)
9-10   -7 (100%)
Numărul votanţilor: 7

Autor Subiect: Am lansat siteul www.furturiauto.ro . Anunturi cu furturi auto moto  (Citit de 9967 ori)
furturiauto
Newbie
*

« : Noiembrie 24, 2007, 05:30:42 »

Am lansat siteurile  www.furturiauto.ro si www.stolen-vehicles.com pentru dumneavoastra cei care din nefericire ati trecut prin momentul de a constata ca masina/motocileta v-a fost furata chiar de sub ochii dumneavoastra.
Daca doriti sa incercam sa prevenim pe viitor acest tip de furturi si pentru a incerca gasirea celor deja furate, va invitam sa postati anuntul dvs cu datele vehiculului furat.
Postati anunturi cu furturi auto-moto.
Anuntati furtul vehiculului! 
Vrem sa cream o baza de date internationala cu vehicule furate pentru a preveni vanzarea -cumpararea de vehicule furate. Stim foarte bine ca in Romania o masina straina nu poate fi verificata daca a fost furata sau nu inainte sa vi se propuna sa o cumparati dumneavoastra.
 Publicand datele vehiculului furat , putem sa marim numarul de vehicule regasite daca cineva le vede pe strada. Este posibil sa fiti anuntati ca masina dumneavoastra a fost gasita! Postati datele vehiculelor furate.
Este gratis!
Intrebari:
1 De ce cred toti ca siteurile pe net trebuiesc create doar ca sa aduca profit?
2 Cat de necesar este in Romania sa existe un astfel de site? (analizand in Romania doar Politia Romana a lansat recent o versiune fara prea multe detalii despre cazurile de furturi auto, pe cand in alte tari sunt siteuri dedicate acestui aspect. Exista interese ca ele sa nu functioneze? E doar o simpla intrebare....
Astept raspunsurile voastre...
Eu l-am lansat deoarece daca stiam ca masina cumparata de mine (cu nr straine) este furata la randul ei....nu o luam, si astfel nu eram in situatia sa nu mai astept nimic acum,...decat sa strang bani sa imi iau alta...sper ca nu tot furata...Cheesy
« Ultima modificare: Noiembrie 27, 2007, 07:30:58 de către furturiauto » Memorat
Alex
Administrator
Hero Member

« Răspunde #1 : Noiembrie 29, 2007, 10:49:14 »

Pe site-ul Politiei Rutiere exista de mult o baza de date (actualizata) cu masinile furate din Romania.

Pe site-ul facut de tine era bine daca puneai si optiunea de a posta pozele masinilor furate. In felul asta poate sunt mai bine "reperate" in trafic sau in parcari. 

Mult succes! Wave
Memorat

Matiz "E-Classe" :p
ionut.popan
Newbie
*

« Răspunde #2 : Ianuarie 09, 2010, 04:39:25 »

Buna,mi-a fost furat un golf 5 luat in leasing, am facut o hartie de mana cu tipu ca in 2 luni se obliga sa treaca masina pe firma lui(timp in care isi rezolva ce datorii are pe firma si "verifica" sa vada cum merge masina, zise el...), mi-a platit un avans iar dupa 1 luna nu am mai stiut nimic de el, telefonu era inchis, acum in 3 ianuarie 2010 a expirat termenu ala prin care se obliga sa treaca masina pe firma lui, ce imi recomandati sa fac? am inteles ca e problema acum si cu firma de leasing ca eu nu aveam voie sa instrainez masina fara acordul lor. ... eu inca platesc leasingu...
Orice sfat/parere e bine venita, multumesc mult
Memorat
padurar2009
Newbie
*

« Răspunde #3 : Ianuarie 18, 2010, 04:04:21 »

Oricum, dupa ce sunt furate baietii le modifica si nu mai pot fi recunoscute decat de catre persoane avizate. Seria motor si seria caroseriei sunt modificate dar daca ai ochiul format observi daca e umblat la ea.
Totusi va sfatuiesc daca vreti sa cumparati o masina sa mergeti dumneavoastra singuri la RAR si sa faceti un certificat de autenticitate. (desi si acolo sunt unii oameni certati cu legea)
S-a intamplat in MM.

Mai sunt si hoti de doi lei ce fura masini sa se plimbe cu ele. Aia cred ca ies din discutii. Wink
Memorat
sergiu
Vizitator
« Răspunde #4 : Septembrie 28, 2010, 03:58:51 »

Am intrat pe situl politiei dar nu apare nici o masina furata. Mi-ai fost si mie furata masina si as vrea sa o pun pe situl vostru cum procedez?
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Noutati Auto  |  Subiect: Am lansat siteul www.furturiauto.ro . Anunturi cu furturi auto moto
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -