Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Piese auto, service  |  Subiect: Caremil lansează noul complex de vînzări şi service autorizat DACIA 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Caremil lansează noul complex de vînzări şi service autorizat DACIA  (Citit de 9428 ori)
Alex
Administrator
Hero Member

« : Iunie 25, 2007, 08:05:46 »

Unicul dealer Dacia din judeţul Iaşi, Caremil, a considerat că piaţa ieşeană are nevoie de încă un centru de vînzări şi service autorizat. Astfel a deschis în şoseaua Bucium 23, după Petrom, un nou service rapid şi un punct de comercializare a brandului Dacia.

"Din dorinţa de a fi cît mai aproape de clienţii actuali şi cei viitori am considerat ca este absolut necesară deschiderea acestui nou punct de lucru. Situat foarte aproape de cîteva cartiere mari ale oraşului, atelierul service este dotat cu aparatură omologată de Renault-Dacia, ce poate efectua toate operaţiile de întreţinere şi principalele reparaţii de garanţie şi post garanţie. Dorim astfel să valorificăm timpul clienţilor noştri şi să le oferim o alternativă rapidă şi eficientă", afirmă Adrian Piroi, directorul general al Caremil.

Noul centru promite clienţilor rapiditate şi eficienţă în soluţionarea solicitărilor, transparenţă şi o bună comunicare atît în ceea ce priveşte autovehiculele noi, cît şi în activitatea de servicii după vînzare. De asemenea ieşenii pot apela la un nou serviciu -– Dacia Ocazie -– pentru buy-back, vînzare sau cumpărare de autovehicule rulate.
Memorat

Matiz "E-Classe" :p
Adiiiii
Vizitator
« Răspunde #1 : Ianuarie 11, 2008, 09:11:37 »

Tocmai mi-am luat si eu o teapa puternica la acest service "autorizat" de cacat. Mi s-a stricat o piesa, care in mod normal trebuia schimbata pe garantie. Ei ce au facut:  ori cand au desfacut acolo ansamblul, vreo unul mai priceput a rupt un anume sigiliu, ori efectiv mi-au luat piesa mea, care probabil era intacta si mi-au pus alta si defecta si cu sigiluil rupt. Respectiva piesa se numeste corp clapeta acceleratie. Practic mie mi s-a blocat acceleratia in mers ca si cum ceva nu o mai lasa sa revina in pozitia normala. In prima faza mi-au zis ca e cablul de acceleratie care s-ar fi scamosat/destramat si care agata undeva, iar dupa vreo 4 ore ma cheama la dansii sa-mi arate sigiliul rupt de la acea clapeta si sa ma acuze pe mine cum ca as fi umblat eu acolo si de asta s-a stricat piesa si bineinteles "sigiliul". Ca sa ajungi la acea clapeta, am vazut ca este un pic  de munca si de desfacut, adica nu e chiar asa la indemana oricui. Eu ma ocup de vanzari FMCG de vreo 10 ani, deci practic nu am nici o treaba cu mecanica auto ca sa ma apuc eu de reparat sau surubarit mai ales ca masina e in garantie (17 mii Km si vreo 6-7 luni). Mai e varianta sa-mi fi schimbat respectiva piesa acum 1 luna (cand am facut revizia la 15 mii Km) si s-o fi pus astfel incat sa ma mai tina o perioada si dupa aia sa ajung la mana lor. Asa ceva nu am mai vazut in nici un alt service de cate ori am mai facut revizii sau diferite reparatii.
Memorat
Adiiiii
Vizitator
« Răspunde #2 : Ianuarie 11, 2008, 09:15:16 »

Tocmai mi-am luat si eu o teapa puternica la acest service "autorizat" de cacat. Mi s-a stricat o piesa, care in mod normal trebuia schimbata pe garantie. Ei ce au facut:  ori cand au desfacut acolo ansamblul, vreo unul mai priceput a rupt un anume sigiliu, ori efectiv mi-au luat piesa mea, care probabil era intacta si mi-au pus alta si defecta si cu sigiluil rupt. Respectiva piesa se numeste corp clapeta acceleratie. Practic mie mi s-a blocat acceleratia in mers ca si cum ceva nu o mai lasa sa revina in pozitia normala. In prima faza mi-au zis ca e cablul de acceleratie care s-ar fi scamosat/destramat si care agata undeva, iar dupa vreo 4 ore ma cheama la dansii sa-mi arate sigiliul rupt de la acea clapeta si sa ma acuze pe mine cum ca as fi umblat eu acolo si de asta s-a stricat piesa si bineinteles "sigiliul". Ca sa ajungi la acea clapeta, am vazut ca este un pic  de munca si de desfacut, adica nu e chiar asa la indemana oricui. Eu ma ocup de vanzari FMCG de vreo 10 ani, deci practic nu am nici o treaba cu mecanica auto ca sa ma apuc eu de reparat sau surubarit mai ales ca masina e in garantie (17 mii Km si vreo 6-7 luni). Mai e varianta sa-mi fi schimbat respectiva piesa acum 1 luna (cand am facut revizia la 15 mii Km) si s-o fi pus astfel incat sa ma mai tina o perioada si dupa aia sa ajung la mana lor. Asa ceva nu am mai vazut in nici un alt service de cate ori am mai facut revizii sau diferite reparatii.
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Piese auto, service  |  Subiect: Caremil lansează noul complex de vînzări şi service autorizat DACIA
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -