Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Probleme tehnice  |  Subiect: citroen c-crosser o mare teapa in romania 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: citroen c-crosser o mare teapa in romania  (Citit de 13109 ori)
anakonda
Newbie
*

« : Martie 25, 2009, 02:06:09 »

am un c-crosser din septembrie 2008. la 12.000 km s a topit ambreiajul. citroen romania refuza sa recunoasca defectul de fabricatie si cere 56 mil. reparatii. in romania citroen a pierdut nenumarate procese legate de ambreiaj, dar ei persista in a nega problema ambreiajului la masinile lor. consider ca sunt furat de citroen si trb sa stie toata lumea care are de gand sa se orienteze catre aceasta firma tepara ce ii poate astepta. si nu e prima problema la citroen. sunt recidivist si eu de abia acum am inteles ca CITROEN E O MARE TEAPA IN ROMANIA. MARE ATENTIE LA CITROEN. INTREBATI INAINTE SA PIERDETI BANII. si faza cu LOOK valabila in situatii grele de zapada, noroi, nisip. nu o vor recunoaste in veci cei de la citroen romania. o considara FOLOSIRE DEFECTUOASA. MARE ATENTIEc-crosser este recunoscut in garantie ( dar nu puneti baze prea mari in asta ) doar pe asfalt si nu in aglomeratie, bara la bara. DISTRUGE AMBREIAJUL 
DE 30 ZILE TOT ASTEPT SA VINA PIESELE PENTRU C-CROSSER, DAR NU MAI APAR. IN TOT ACEST TIMP PLATESC LA CITROEN UN C4 CU 120 RONI/ZI PE CARE L AM PRIMIT IN PRIMA FAZA DE LA ATS, IAR DUPA VERDICTUL CELOR DE LA CITROEN ROMANIA ( CA FOLOSIRE DEFECTUOASA ) MI AU CERUT 120 RONI/ZI.
Memorat
Anonim
Vizitator
« Răspunde #1 : Iulie 01, 2009, 07:03:12 »

am un c-crosser din septembrie 2008. la 12.000 km s a topit ambreiajul. citroen romania refuza sa recunoasca defectul de fabricatie si cere 56 mil. reparatii. in romania citroen a pierdut nenumarate procese legate de ambreiaj, dar ei persista in a nega problema ambreiajului la masinile lor. consider ca sunt furat de citroen si trb sa stie toata lumea care are de gand sa se orienteze catre aceasta firma tepara ce ii poate astepta. si nu e prima problema la citroen. sunt recidivist si eu de abia acum am inteles ca CITROEN E O MARE TEAPA IN ROMANIA. MARE ATENTIE LA CITROEN. INTREBATI INAINTE SA PIERDETI BANII. si faza cu LOOK valabila in situatii grele de zapada, noroi, nisip. nu o vor recunoaste in veci cei de la citroen romania. o considara FOLOSIRE DEFECTUOASA. MARE ATENTIEc-crosser este recunoscut in garantie ( dar nu puneti baze prea mari in asta ) doar pe asfalt si nu in aglomeratie, bara la bara. DISTRUGE AMBREIAJUL 
DE 30 ZILE TOT ASTEPT SA VINA PIESELE PENTRU C-CROSSER, DAR NU MAI APAR. IN TOT ACEST TIMP PLATESC LA CITROEN UN C4 CU 120 RONI/ZI PE CARE L AM PRIMIT IN PRIMA FAZA DE LA ATS, IAR DUPA VERDICTUL CELOR DE LA CITROEN ROMANIA ( CA FOLOSIRE DEFECTUOASA ) MI AU CERUT 120 RONI/ZI.
Ai scris asta oriunde ai putut,sustii ca sunt multi care se plang in legatura cu masiniile defectuoase de la citroen insa nici macar unul dintre cei multi nu a scris macar un comentariu.Au exitsat intradevar care au avut problme de genul: stergatorul de faruri nu avea destula presiune insa imediat scria: problema sa rezolvat imediat sunt foarte multumit in rest. Lips Sealed Nu stiu ce vrei sa dovedesti insa in felul asta nu rezolvi nimic.Crezi ca daca e cum zici tu o sa se tavaleasca in chinuri?Eu spun ca ai avut doar ghnion nimic mai mult ,atat timp cat nimeni altcineva nu are nimic de reprosat.Parerea mea e ca exsagerezi ! Dar zbatete cat vrei oricum toti o sa doarma la fel de bine noaptea...
Memorat
ano
Vizitator
« Răspunde #2 : Iulie 13, 2009, 12:43:03 »

e o problema cu garantia in general la toti dealerii de masini din tara asta mai bine scrie direct la francezi
Memorat
citroen-problem.ro
Vizitator
« Răspunde #3 : Septembrie 29, 2009, 04:13:17 »

Il sustin pe domnul cu aceasta problema. Si eu am probleme la un c4, ca multi de altfel, peste 70% din utilizatori si primesc acelasi raspuns. Nu ar trebui sa cumpere nimeni masinile lor, sa circule la ei in franta ca pe noi ne cred prosti. Marele lor noroc este ca romanul se lasa dus de nas si este nepasator in defavoarea celorlalti. Serviciul garantii citroen romania isi bate joc de clienti si daca ne unim putem sa ii facem sa isi respecte contractele. Am ajuns la concluzia ca este de departe ultima masina pe lista mea.
Memorat
dana-george
Vizitator
« Răspunde #4 : Noiembrie 08, 2009, 10:45:40 »

Si eu il sustin pe domnul care a sesizat aceasta problema. De curand am achizitionat si eu un auto Citroen XSara (nou), si inca din data ridicarii autoturismului am avut o problema de functionare a motorului - dumnealor au spus ca este de vina combustibilul (cu toate ca nu existau precizari legate de interdictia de a alimenta cu un anume tip de benzina). In ziua urmatoare, intrucat eroarea afisata la bordul masinii persista, ne-au comunicat verbal ca este vorba de o piesa defecta din fabricatie, care trebuie schimbata. Prin urmare, NU recomand nimanui achizitia unui auto marca Citroen.
Memorat
ioan
Vizitator
« Răspunde #5 : Octombrie 10, 2010, 11:41:11 »

Ei, DA, m-am tepuit si eu !
Daca citeam aici inainte de a fi detinatorul unui C-Crosser, si tot il luam, taceam din gura; dar n-am citit, am luat de bune sfaturile celor din sistem si uite acum am o masina cu 70.000 km , fabricata in 2008, desfacuta ca dupa accident.
Patina si s-au constatat urmatoarele:
VOLANTA + DISC AMBREIAJ + PLACA DE PRESIUNE + RULMENT + SEMERING =>        V A R Z A
Si fac precizarea ca nu a tras nimic pentru ca nu are carlig de remorcare, nu a carat greutati- eu am 82 kg si circul mereu singur.
Concluzia: o fac, o vand si iau Duster - macar stiu ca nu mai dau un clop de bani !
Memorat
dragos
Vizitator
« Răspunde #6 : Decembrie 06, 2010, 12:05:07 »

salut!
aceeasi problema am patit-o eu in wendul trecut! am urcat o panta mai abrupta cu selectorul pe lock si dupa cativa km a inceput sa patineze. panta era abrupta,dar era pe strada, in busteni se intampla!
Memorat
gicu
Vizitator
« Răspunde #7 : Septembrie 30, 2011, 11:16:30 »

Citat
Ai scris asta oriunde ai putut,sustii ca sunt multi care se plang in legatura cu masiniile defectuoase de la citroen insa nici macar unul dintre cei multi nu a scris macar un comentariu.Au exitsat intradevar care au avut problme de genul: stergatorul de faruri nu avea destula presiune insa imediat scria: problema sa rezolvat imediat sunt foarte multumit in rest. Lips Sealed Nu stiu ce vrei sa dovedesti insa in felul asta nu rezolvi nimic.Crezi ca daca e cum zici tu o sa se tavaleasca in chinuri?Eu spun ca ai avut doar ghnion nimic mai mult ,atat timp cat nimeni altcineva nu are nimic de reprosat.Parerea mea e ca exsagerezi ! Dar zbatete cat vrei oricum toti o sa doarma la fel de bine noaptea...
Asa ca domnul sustinator Citroen - Garantii, se pare ca incidentul nu e chiar singular.
Probabil esti angajat acolo si e de inteles de ce dormiti asa bine noaptea.
« Ultima modificare: Septembrie 30, 2011, 11:58:52 de către Alex » Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Probleme tehnice  |  Subiect: citroen c-crosser o mare teapa in romania
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -