Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Probleme tehnice  |  Subiect: Probleme cu un VW Passat din 2000 - combi 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Probleme cu un VW Passat din 2000 - combi  (Citit de 11001 ori)
inmatricularibulgaria
Newbie
*

Inmatriculari Bulgaria

« : Decembrie 16, 2010, 09:20:27 »

Salut,

Am un Passat din 2000 si de curand am schimbat placutele de frana.
cum am iesit cu ea din service, cand am pus frana am simtit ca nu mai tine bine frana cand vrei sa o opresti.
Am revenit la service-ul de care vorbesc si mi sa spus ca e ceva normal pentru ca sunt placutele noi si mai trebuiesc uzate putin.

Am plecat cu masina si am facut peste 4000 de Km cu ea si placutele tot la fel fac.
( frana tine perfect , dar cand vreau sa o opresc pe loc, simt in pedala ca intra abs -ul si se aude si un zgomot ciudat.  - -  doar cand e la viteza mica si o opresti )

Am fost la service si mi sa zis ca sar putea sa fie de la pompa de frana, dar inainte cand aveam placutele vechi nu aveam nici o problema.

Alti " meseriasi " mi-au zis ca este posibil sa fie din placute , ca nu sunt bune...

Vina mea este ca nu m-am dus la servis la VW ...

Are cineva probleme asemanatoare ? Are cineva vreo idee ?

Multumesc de raspunsuri.
Memorat

andy
Vizitator
« Răspunde #1 : Decembrie 16, 2010, 11:05:08 »

Spune-i mecanicului care ti-a schimbat placutele de frana sa regleze senzorul de ABS de la roata din stanga ca asta e problema
Memorat
inmatricularibulgaria
Newbie
*

Inmatriculari Bulgaria

« Răspunde #2 : Decembrie 18, 2010, 11:56:49 »

multumesc de raspuns.

intradevar, cand a terminat de pus placutele, imi dadea eroare pe bord de la placute ( nu bagase bine mufa la placute. ) ; -> dar a rezolvato.

o sa ma duc la VW sa ai pun pe ei sa umble; sigur cei care mi-au pus placutele de la service se vor uita ca musca'n lapte cand o sa le zic de senzor de abs Smiley

Multumesc pentru ajutor.

Memorat

Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Probleme tehnice  |  Subiect: Probleme cu un VW Passat din 2000 - combi
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -