Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Sfaturi la cumparare / vanzare  |  Subiect: Am testat Citroen C5 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Am testat Citroen C5  (Citit de 8016 ori)
alexa77
Newbie
*

« : Octombrie 11, 2010, 02:35:08 »

Ieri am ajuns la Cartec Trade , dealer Citroen pe judetul Arges.

Am testat Citroen C5 2.0 HDi FAP, 138cp, transmisie manuală.

Întrucât este o maşină franceză, primul lucru pe care l-am întrebat a fost “întreţinerea? cât e întreţinerea?” Evident, ni s-a răspuns că miiiică dar vorba prietenei cu care eram “cine mai are încredere într-un agent de vânzări?”. Oh well, am trecut la pigulit interiorul şi la a testa maşina. Primul lucru pe care l-am văzut şi m-a enervat la culme: butoanele de pe volan. Multe! Foarte multe! Mai exact 20!! Evident că nu m-am prins ce fac toate, dar asta e partea a doua. În schimb, ne-au plăcut luminile din buzunarele portierelor, care se aprind doar când cauţi ceva prin ele. Scaunele erau foarte confortabile şi la varianta care ni s-a oferit, aveau şi funcţia de masaj. Îţi venea să nu mai ieşi din maşină smile.gif

La drive-test s-a comportat frumos, nu am auzit plastice zdrăngănind, în schimb, un mare plus pentru suspensia hidractivă care face ca ţinuta de drum să fie foarte confortabilă. În schimb, dacă doriţi ca maşina să fie mai sportivă, maşina poate veni echipată cu celălalt tip de suspensie – cea mecanică. Viteza maximă – 204 km/h, ajunge de la 0 la 100 km/h în 10,6s. Ne-a cosumat 7,0l/100 km [cam multişor ţinând cont că am ales mereu ore când traficul e cât de cât liniştit].

Per total, e o maşină drăguţă, care se strecoară uşor pe lângă celelalte maşini din trafic. După ce ne-au configurat maşina, am ajuns la un preţ de 24.530 euro.
Memorat
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Utile  |  Sfaturi la cumparare / vanzare  |  Subiect: Am testat Citroen C5
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -