Informatii Auto - FORUM

Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont. Pagina principală | Ajutor | Caută | Autentificare | Creează un cont

Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Tuning  |  Subiect: Tuning motor 0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Pagini: [1] Imprimă
Autor Subiect: Tuning motor  (Citit de 8396 ori)
emilianov
Newbie
*

« : Martie 07, 2010, 02:31:35 »

salutare prieteni,

Recent mi-am luat un Passat model 2007 cu un motor 1.9 TDI, 105 CP dar as mai vrea cativa CP insa fara sa fortez prea tare motorul. Mi-as pune un cip de 15 CP si as mai scoate 5 CP din evacuare insa nu stiu de ce am nevoie pt asta. Filtre sport, o noua teava de avacuare, nush....

As dori mai multi CP fara sa scurtez viata motorului dar si un consum mai mic, ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? eventual si ceva nume de piese, am un prieten care face germania saptamanal si mi-ar putea lua de acolo

Acuma trebuie sa fac schimbul de ulei si cu un drum mi-as pune si cipul.

Multumesc anticipat!
Memorat
turbocip
Newbie
*

« Răspunde #1 : Martie 12, 2010, 06:53:32 »

Salut . De ce sa te chinui sa iti mai pui si evacuare sport cand deja tu poti numai din soft sa castigi SAFE 30 CP si 60 Nm ?
Daca esti din Bucuresti vii si faci un test cu noul soft , in cazul in care te decizi sa iti faci resoftare ( o sa ai si o diagnoza la turbo/egr/injectoate ) gratuita .
Iti putem face soft custom - motorul tau este foarte permisiv .
Memorat

◙◙ www.turbocip.ro ◙◙
Pagini: [1] Imprimă 
Informatii Auto  |  Auto  |  Masina mea  |  Tuning  |  Subiect: Tuning motor
Schimbă forumul:  

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.

- Home - Stiri auto - Promotii masini - Masini noi - Info Utile - Wallpapers - Anunturi masini sh - Sitemap - Contact -